Exhausto

Logo společnosti Exhausto

Ceněné vlastnosti hliníku: odolnost vůči korozi, nízká hmotnost a tvarovatelnost

Exhausto: výrobce ventilace

 

Exhausto vyrábí ventilační systémy s řadou hliníkových komponentů. Exhausto potřebuje partnera, který je blízko, ale taky je daleko. Blízko ve smyslu skladování - a má logistické uspořádání, ktré umožňuje flexibilitu. Daleko ve smyslu kontaktů ve velkém světě, což umožňuje konkurenceschopné ceny. Pro Alumeco platí obojí.

 

- Ve všech našich ventilačních agregátech je hliník. Nakupujeme profily od společnosti Alumeco, které jsme společně s nimi navrhli. Mají materiál ve velkých délkách, které nařežou, zpracují a uloží do skladu. To nám umožňuje krátké dodací lhůty, říká Jacob Frank, strategic purchaer ve společnosti EXHAUSTO.

 

- Pracujeme také s Čínou, což znamená, že Alumeco nakupuje několik profilů v Číně. To nám dodává stejnou spolehlivost dodávek a atraktivní ceny a materiál dokonce můžeme u společnosti Alumeco skladovat, což snižuje náklady na skladování.  

 

Skvělá volba materiálu

Hliník je pro EXHAUSTO skvělý materiál, protože váha a odolnost hrají nejedním způsobem důležitou roli:

 

- Ceníme si odolnost vůči korozi, nízkou váhu a tvářitelnost, protože hliník se ohýbá lépe než ocel a znamená snadnou montáž. Hliníkové profily používáme také pro výrobu motorů. Motory vyrábíme v našem zařízení a chystáme se vyrábět komponenty z hliníku namísto oceli. Dále používáme 0,24 mm cívky pro výrobu reverzních topných desek, říká Jacob Frank a pokračuje:

 

- Když potřebujeme nový komponent, zeptáme se na cenu, nastavení dodávky a skladování u společnosti Alumeco, a vždy se skvěle domluvíme, pokud jde o nové výrobky a myšlenky. Být proaktivním dodavatelem je výhodou

 

Neustále prozíraví

John Reimer Hansen, key account manager ve společnosti Alumeco říká o partnerství se společností EXHAUSTO:

 

- Dobré logistické řešení je nejdůležitější částí našeho partnerství se společností EXHAUSTO. Začalo to dodávkami zpracovaných profilů, které jsme skladovali jako surovinu s velkou délkou a následně zpracovávali, když je společnost Exhausto potřebovala. Děláme to tak i nyní, ale podařilo se nám integrovat čínské výrobky a tím klientovi pomáháme se zdroji zpracovaných profilů z Číny, aniž bychom slevovali ze spolehlivosti dodávek a z kvality. 

 

- Dále jsme nedávno začali pro klienta skladovat hliníkové cívky různých velikostí, které ukládáme a následně dodáváme. Dokonce se nám podařilo najít pro klienta další alternativní slitiny. Tím jsme se stali méně zranitelnými v dobách nedostatku kapacity u výrobců. Snažíme se být stále prozíraví, vytváříme partnerství a nacházíme nové skvělé příležitosti pro obě strany.

 

Tento případ se dělal ve spolupráci se společností EXHAUSTO. Exhausto logo 

 

Podívejte se do naší fotogalerie:

 

  • Hliník použitý ve ventilačním agregáti
  • Výrobek společnosti Exhausto