Brdr. Platz

výrobce kamionů s hliníkovým materiálem

Brdr. Platz se chystá montovat nový kamion s hliníkovým materiálem

Carlsberg klade důraz na váhu


Když se pivovar Carlsberg rozhodl soustředit velkou část své výroby ve východním Jutlandu, potřebovali logistické řešení, které by mohlo dopravit čerstvé pivo zpět na ostrov Zealand a do oblasti hlavního města. Společnost Brdr. Platz v oblasti jižního Jutlandu měla za úkol vyvinout karoserii pro kamion, který by mohl převážet obrovské množství piva. Hliník byl pro toto řešení z několika důvodů jasnou volbou.

Pivovar Carlsberg měl několik naprosto jasných požadavků na toto řešení, které vytvořil výrobce karosérií Brdr. Platz v jižním Jutlandu: vozidla měla převážet co největší množství piva a přitom udržet váhu v rámci povolených limitů:

Z tohoto důvodu jsme zvolili hliník - nic neváží. Kdybychom užili ocel, tak bude celá konstrukce zhruba o pět tun těžší a celkově robustnější. Tuto úsporu jsme mohli věnovat zboží zákazníka - v tomto případě pivu, říká

- Současně pro nás bylo důležité, že jsme pracovali s materiálem s velkou odolností a také s velmi hladkými deskami a profily typu 'click', které je možno použít ke stavbě stěn.

 

Pevný a lehký

Brdr. Platz má bohaté zkušenost s výstavbou všech typů nákladních vozů, pickupů, semi-trailerů, dodávek atd. Přístup k tomuto úkolu pro jeden z největších pivovarů na světě nebyl jiný než přístup k jakýmkoliv jiným úkolům:

- Přesně stejným způsobem řešíme problémy s dopravou pro jiné a menší zákazníky. Zákazníkovi se vždy jedná o přepravu tam a zpět, bez ohledu na to, zda přepravuje stavební dřevo nebo pivo. Jørgen Platz, který našel ten správný materiál - hliník - pro řešení pro společnost Carlsberg, zdůrazňuje: Nasloucháme zákazníkovi a dobře umíme přizpůsobit řešení dopravy na míru pro potřeby zákazníků. Avšak jsme samozřejmě pyšní na to, že naše malá továrna dodává jednomu z největších pivovarů na světě:

- Hliník je současně pevný a lehký. Z tohoto důvodu je to skvělý produkt, s ohledem na profily, které musíme použít. Současně jsme se společností Alumeco hovořili o tom, co potřebujeme, vedle přesných zásilek a konkurenceschopné ceny. V tom nejpozitivnějším smyslu musím říct, že se společností Alumeco se dobře jedná, prohlašuje Jørgen Platz.

 

Kompletní dodavatel na každodenní bázi

Společnost Alumeco hrála při řešení Brdr. několik rolí Platz pro Carlsberg:

Jako kompletní dodavatel hliníku bychom svým zákazníkům rádi nabídli co nejvíce. Pro tento úkol jsme například dodali hliníkové přepravní profily a strukturované profily pro výstavbu karosérií pro Carlsberg. 'Alumeco má na skladě jak desky, tak profily, takže si zákazník může být jist každodenními dodávkami', říká Rasmus Stentoft, obchodní konzultant společnosti Alumeco.

 

Návštěva u výrobce karosérií Brdr. Platz AS

Dostali jsme povolení navštívit Brdr. Platz v Haderslev a podívat se na typickou práci s hliníkovými profily pro oblast přepravy. Můžete se podívat do naší fotogalerie.